Ханас Марта Михайлівна

Народилася Марта Михайлівна 20 червня 1931 року в м.Іршаві. Розпочала свій трудовий шлях рахівником, а згодом помічником бухгалтера. З 1949 року по 1955 рік працювала бухгалтером райзаготконтори, з 1955р. – головний бухгалтер універмагу. На цих посадах вона працювала чесно і добросовісно. Звичайно, що це не залишилось непоміченим з боку керівництва райспоживспілки. В 1962 році Марта Михайлівна займає посаду директора коопунівермагу в м.Іршава.

На цій посаді і проявився професійний талант Марти Михайлівни. Вона при допомозі керівництва районної та обласної споживчих спілок налагоджує прямі зв’язки поставок товару з фабрик, складів Закарпаття і з-за меж області. Відкриває магазин промтоварів, канцтоварів, ювелірних виробів, меблевий магазин та ін. Звичайно для цього потрібні кадри. Марта Михайлівна набирає дівчат, які закінчили Мукачівський кооперативний технікум. Працювати в Іршавському коопунівермазі було престижно. Із тридцяти чоловік в коопунівермазі збільшилось до 160. Марта Михайлівна в своїй роботі ставку робила на молодих людей, які її ніколи не підводили. Кожний переживав за роботу, вносив певну частку своєї праці в досягнення коопунівермагу. І як результат – 45% загального товарообороту райспоживспілки за рахунок промислових товарів належало саме Іршавському коопунівермагу.

Звичайно, щоб забезпечувати магазини товарами через прямі поставки, потрібна була постійна і напружена робота всього колективу. Із цим завданням він успішно справлявся. Добре зарекомендували себе молоді продавці: Ганна Ерделі, Катерина Глиба, Ганна Шкіря, Світлана Варга, Марія Костянинець, Марія Лендєл та ін.

-         Наш колектив як одна сім’я. Дівчата, які колись прийшли до нас працювати створювали сім’ї, підтримували одне одного. Тепер у них уже є діти і внуки. Всі досягнення, які мав Іршавський коопунівермаг, належать не мені, а всьому колективу, - каже Марта Михайлівна.

Роботу колективу високо оцінили керівництво споживчої кооперації та партійно-державні органи. А М.М. Ханас нагороджено орденом Трудового Червоного прапора. Вона – заслужений працівник торгівлі Української РСР. Нагороджена Почесною грамотою Президії Верховної Ради України. Марта Михайлівна учасник Всесоюзного з’їзду кооператорів в Москві в 1960 році та з’їзду кооператорів України в 1978 році. ЇЇ фото на обласній Дошці пошани.

М.М. Ханас успішно поєднувала свою роботу з громадською. Обиралася депутатом міської ради, була членом райкому партії та правління рай- та облспоживспілок.

Марта Михайлівна разом з своїм чоловіком виростила трьох дітей, які здобули вищу освіту, має чотирьох онуків та правнучку.