Реформувати - це значить: набуте зберегти і примножити новим

Всім нам хочеться поліпшення життя у різних його аспектах. Те, що залежить від нас, майже ніколи не ставимо на перший план. Але сподіваємося що держава повинна зробити перший крок.

Останніми роками багато критичних стріл, справедливо чи ні – це вже інше питання, - ми випускали у мішень медичної реформи. Інколи забуваючи, що починається вона із первинної ланки.

Минув певний період і районна влада вирішила провести аудит. Якщо держава, а ми всі, як правило, уособлюємо її із центральними органами влади, дала на місця інструмент змін у оплаті і поліпшенні матеріального забезпечення працівників первинної ланки – сільських амбулаторій, то районна рада виділила певний фінансовий ресурс для того щоб змінити умови праці медичного персоналу, прийому пацієнтів і надання гарантованих безоплатних послуг.

У 2019- ому році планом заходів з покращення санітарно-побутових умов у закладах первинної медичної допомоги Іршавського району за кошти Комунального неприбуткового підприємства «Іршавський центр первинної медико-санітарної допомоги» передбачено виділення більше 1,7 мільйона гривень. Це і поточні ремонти, заміна вікон і дверей, водовідведення, поліпшення тепло забезпечення, заміна застарілої електромережі, цілий ряд робіт, які в комплексі мають змінити по суті «обличчя» сільських амбулаторій. Всього під цю програму підпадали вісімнадцять об’єктів.

На даний час переважна більшість намічених цим планом робіт уже виконана. Проте, до завершення року залишилося рівно півтора місяця, а значить оглянувши на даному етапі стан справ і реально оцінивши зроблене, можемо мати реальну картину. Виходячи із подібних міркувань голова районної ради Віктор Симканинець та головний лікар КНП «ІЦПМД» Оксана Булеза прийняли рішення промоніторити зроблене із запланованого. Для об’єктивності оцінки сформували рейдову бригаду, до якої окрім них увійшли також два депутати районної ради: голова постійної комісії районної ради з питань розвитку охорони здоров’я, соціального захисту і зайнятості населення Іван Фельцан та заступник голови постійної комісії районної ради з питань плану соціально-економічного розвитку, бюджету, інвестицій та регуляторної політики Юрій Фельцан, яка і перевірила стан справ на теперішній час. Впродовж дня побували на п'ятьох об’єктах (Дубрівській, Білківській, Приборжавській, Довжанській і Греблянській АЗПСМ), де не тільки наочно упевнилися у тому на що матеріалізувалися виділені кошти, але і як без посередньо та і хто їх використовує у сенсі отримання заробітних плат та реальних змін стану будівель.

В цілому комісія зробила для себе позитивні висновки.