В Іршаві презентували книгу, в якій досліджено долі закарпатців у "Великій війні"

11 листопада до Іршави завітав дослідник та автор книг про Першу світову війну Юрій Фатула та Іван Ключевський, директор видавництва "Патент". Сьогоднішній день вибраний для презентації не випадково. Саме в цей день 101 рік тому закінчилась Перша Світова війна у якій загинуло чимало закарпатців.

На даному заході був присутній голова районної ради Віктор Симканинець, радник голови районної ради Михайло Менчук, депутат районної ради Іван Матіко та голова Іршавської ОТГ Степан Бобик.

В актовому залі Іршавського міського центру позашкільної освіти дослідник презентував свою крайню книгу "Неси мамці жалість мою". В даній книзі автор досліджує долю закарпатців, які загинули, як її в свій час називали, Великій війні (Першій світовій війні). Модератором презентації виступив директор Іршавського історико-краєзнавчого музею Андрій Світлинець.

Зі слів дослідника у Великій війні загинуло близько 72 млн. осіб. Тільки з одного з сіл Іршавщини, на той час маленького села Білки загинуло 92 особи. Це майже десята частина населення села на той період. З цього можна уявити, яких жертв зазнало Закарпаття у цій війні.

Протягом дослідження в Празькому архіві автор передивився 4 тисячі карточок воїнів Австро-Угорської армії. З них досліджено 1512 карточок воїнів з Закарпаття, яких призвали у лави Австро-Угорської армії. З карточок відомо прізвище та ім'я воїна, дата народження, коли призваний на військову службу та в якому війську служив.